Informacja Administratora

Standardy pracy

Przedszkole Miejskie nr 130 w Łodzi rozpoczęło swoją działalność z dniem 16.10.1969r. Stanęło  na  terenie tzw. "glinianek", a  wokół  powstało  nowe  osiedle  mieszkaniowe. Placówka ta była ogromną  radością  dla  młodych  małżeństw, gdyż  dała  możliwość zapewnienia opieki ich dzieciom, a  rodzicom  realizacje  swoich  zawodowych  zamierzeń. Przedszkole cieszyło się dużą popularnością. Funkcję kierownika naszego przedszkola objęła Pani Jadwiga Warcholińska. Od 1.IX.1984 roku dyrektorem przedszkola jest Pani Barbara Beta. Przez kolejne lata przedszkole było modernizowane, aby  stać się placówką nowoczesną i przyjazną dziecku. Mamy pięć, jasnych, urządzonych funkcjonalnie klas. Są one bezpiecznym miejscem do zabawy i organizacji sytuacji edukacyjnych prowadzonych przez nauczyciela, zgodnie z wymogami podstawy programowej; ogród, o którego zagospodarowanie dba cały personel, może być naszą wizytówką; mamy również gabinet terapeutyczny, gdzie odbywają się zajęcia logopedyczne.

Przedszkole  nasze  to miejsce , gdzie  panuje atmosfera  akceptacji, zrozumienia  i miłości do dzieci. Jest to idealny grunt do stawiania sobie coraz to nowych wyzwań, do inicjowania nowatorskich form i metod pracy. Pracujemy  metodami  aktywnymi,  w  których  dominującą formą i metodą jest  zabawa.  Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, systematycznie prowadzonym zajęciom, organizowaniu zadań pod kątem indywidualizacji pracy, nasze dzieci są  dobrze przygotowane  do  podjęcia  nauki  w  szkole.  Nasze  trzylatki  "bawią się"  w odczytywanie pierwszych sylab,  a sześciolatki, grając w kości, doskonale  dodają i odejmują. Tradycją  stało  się  pożegnanie  roku szkolnego  w  naszym  ogrodzie. Podczas "rodzinnego grillowania" bawią się całe rodziny, a nowo przyjęte przedszkolaki mają  możliwość pierwszego kontaktu z ich "drugim domem".

Nasze osiągnięcia:

• prowadzenie zajęć metodą Rudolfa Labana
  • zajęcia pokazowe dla nauczycieli i dyrektorów przedszkoli metodą prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej (I i II blok tematyczny "Dziecięce liczenie")
  • zajęcia prowadzone pod kątem wprowadzania technik twórczego myślenia   i pedagogiki zabawy
  • organizacja pierwszych ofert edukacyjnych polegających na prezentacji oferty programowej na nowy rok szkolny. Oferty odbywają się na początku roku szkolnego. Biorą w nich udział placówki współpracujące z naszym przedszkolem
  • organizacja VII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - jako pierwsza łódzka placówka przedszkolna. Orkiestra "gra" u nas do dziś.